Progi punktowe licea warszawa 2014

Podchodząc do rekrutacji do liceum (bądź innej szkoły ponadpodstawowej, jak na przykład technikum), każdy młody człowiek powinien najpierw zorientować się, czy ma szansę dostać się do wybranej przez siebie szkoły. W tym celu najprościej jest sprawdzić, czy szkoła nie udostępnia takich informacji publicznie, na przykład na swojej stronie internetowej. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. Progi punktowe licea warszawa 2014, aby odnaleźć odpowiednie informacje i porównać otrzymane wyniki z tymi, jakie osiągali poprzednicy rekrutujący się w dane miejsce lub z progami minimalnymi ustalanymi z osobna przez każdą placówkę oświaty.

Aby zapewnić sobie miejsce w wybranej ze szkół, należy sprawdzić progi punktowe oraz szczegółowe warunki rekrutacji odpowiednio wcześniej. Umożliwia to dobre przygotowanie się do egzaminów kończących szkołę podstawową/ gimnazjum oraz zaplanowanie swojej pracy tak, by wyrobić się z przerobieniem całego wymaganego na egzaminie materiału na czas. Od tego przecież zależy wynik, który ma znaczenie w procesie rekrutacji.

Należy mieć na uwadze, że progi punktowe w niektórych szkołach są ustalane nie tylko na podstawie wyników egzaminów końcowych, lecz także na podstawie średniej ocen uzyskanej w poprzedniej szkole. Oczywiście pierwszeństwo mają osoby, które uzyskały najwyższe noty oraz świadectwo z wyróżnieniem i wzorowe zachowanie. W ich przypadku, nawet jeśli egzamin końcowy mógł pójść na ich niekorzyść, możliwe jest dostanie się do dobrego liceum z wysokimi wymaganiami wstępnymi.

Nawet jeśli po ogłoszeniu wyników rekrutacji okaże się, że nie dostaliśmy się do wymarzonej szkoły, możemy zostać przyjęci do innej, ponieważ w procesie rekrutacji zazwyczaj dokonujemy wyboru kilku z nich, w kolejności od tej, na której zależy nam najbardziej. Poza tym, obecne prawo nakłada na nas obowiązek kształcenia się, więc sytuacja, w której młody człowiek pozostanie nieprzyjęty do żadnej szkoły, jest niemożliwa do osiągnięcia. Poza tym, w sytuacjach spornych można odwołać się od wyniku rekrutacji i spróbować być ponownie rekrutowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *